Pielęgnacja dłoni domowym sposobem

Kąpiele:

Kąpiel mleczna dla suchych i popękanych dłoni

200ml maślanki i 2 łyżki stołowe oliwy lekko ogrzej mieszając trzepacczką do piany, aby otrzymać jednorodny płyn. Dłonie kąp ok. 5 min w letnim płynie. W czasie kąpieli lekko masuj palce i paznokcie.

 

Kąpiel wzmacniająca paznokcie

50 g puree z migdałów wymieszaj z gorącym mlekiem tak, aby powstała papka. Pozostaw w miseczce do ostygnięcia. W letniej papce zanurz paznokcie na 10 min. ·Kąpiel ta nie tylko wzmacnia paznokcie ale także jest świetnym przygotowaniem do manicure. Skórki przy paznokciach stają się miękkie i bardzo łatwo dają się odsunąć.

 

Peelingi: 

Delikatny peeling z dodatkiem cukru

 0,5 filiżanki cukru wymieszaj z 2 łyżkami stołowymi oliwy i sokiem z połowy cytryny. Nawilżyj ręce i okrężnymi ruchami wetrzyj pastę w dłonie, następnie spłucz ręce ciepłą wodą.

  

Letni peeling witaminowy

Pełną garść truskawek zgnić wraz z 1 łyżeczką cukru, dodaj odpowiednią ilość oliwy aby otrzymać miękką pastę. Wetrzyj pastę w dłonie. Po 10 min spłucz dłonie ciepłą wodą.
Truskawki zaopatrują skórę w witaminę B1, B2, A i C.  Cukier usuwa martwe komórki a oliwa sprawia, że skóra rąk staje się miękka i delikatna.

 

Maseczki: 

Wygładzająca maseczka miodowa

 2 łyżki stołowe miodu i plasterek cytryny. Najbardziej szorstkie partie skóry natrzyj plasterkiem cytryny a następnie nałóż na dłonie i paznokcie grubą warstwę miodu, pozostaw do wchłonięcia (ok. 20 – 30 min.) Resztki zmyj ciepłą wodą. Miód zawiera składniki odżywiające i wygładzające skórę, a zawarta w nim biotyna wzmacnia paznokcie.

 

Kojąca maseczka z twarożku

 4 łyżki stołowe twarożku tłustego wymieszaj z żółtkiem. Nałóż na dłonie na ok. 30 min a następnie spłucz ciepłą wodą.